Це фібринолітичний препарат, що випускається у вигляді ампул з ліофілізат. Зовні порошок нагадує пухку масу білого відтінку без чіткого запаху. Основна речовина гемаза — проурокиназа рекомбінантний (ПУР) на 5 тис. МО. В якості додаткових речовин використовуються декстран 40 та ізотонічний NaCl.

Фармакологічні властивості

Основна дія препарату пов’язана з фибринолитическим дією. Гемази виступає в якості рекомбінантного активатора плазміногену урокіназного походження. У вигляді ПУР діюча речовина сприяє утворенню плазміну з плазміногену. Саме плазмин має властивість лизировать фібринові згустки. Специфічність ПУР пов’язана з можливістю активувати фібрин-зв’язаний плазміноген. Такий плазмин істотно відрізняється від того, який знаходиться в загальному кровотоці. ПУР з одним ланцюжком, під впливом плазміну, перетворюється в молекулу з двома ланцюгами. Це перетворення забезпечує поліпшення активності в реакціях плазмогена пов’язаного фибрином. Ряд процесів і перетворень призводять до руйнування фібринового згустку.

Фармакокінетика

Періокулярного місцеве надходження речовини дає найвищий процентний показник через 1-2 години. Після цього процентний вміст поступово знижується. Через 24 години діюча речовина можна виявити тільки в невеликій кількості. Максимальний вміст Гемази можна визначити тільки у внутрішньоочних структурах при ІНТРАОКУЛЯРНОЇ введенні. Період напіввиведення в середньому становить 5 годин.

Дозування і способи застосування

Весь ліофілізат слід розбавити ½ мл розчину NaCl. На один курс потрібно приблизно 10 ампул (в залежності від анамнезу і стану пацієнта). В організм препарат доставляється субкон’юктівально або парабульбарно. У разі необхідності промивання передньої очної камери, ліофілізат розлучається в 1 мл розчину NaCl.

Інтравітеральное доставка здійснюється з ліофілізату Гемази і 1 мл натрію хлориду в розведеному вигляді. Далі необхідно взяти 1/2 мл існуючого розчину і розбавити його в 0,1-0,2 мл 0,9% розчином NaCl. В даному випадку допускається тільки одноразове введення.

Профілактика спаечних утворень в період після операції здійснюється розчином, підготовленим для субкон’юктівально ін’єкцій. Далі препарат вводиться в фільтраційну подушку. Така маніпуляція може проводитися від одного до трьох разів.

Побічна дія

Гемази ампули може викликати алергічні реакції. Найчастіше зустрічаються набряки і гіперемії шкірних покривів на місці введення препарату. Іноді спостерігаються явища теноніта алергічного характеру. Під цим мається на увазі зниження рухливості очі, хемоз і гіперемія кон’юнктиви. Рідко можна зустріти зниження артеріального тиску і кровотечі з хірургічних розрізів і місця пункції.

Взаємодії з лікарськими препаратами

Поєднання препарату з протеолітичним ферментним препаратом Коллізін недоцільно. При необхідності з’єднати Гемази з іншими тромболітиками, хворий повинен постійно перебувати під наглядом фахівців. Раціонально комбінування з дексаметазоном і емоксипину.

Передозування

При правильно підібраною дозуванні можливість кровотечі повністю зникає. Дуже рідко можна спостерігати рецидив внутрішньоочного крововиливу. Одноразове введення завищеною дози може викликати реакції зазначені в побічні дії. При передозуванні слід призначити внутрішньом’язове введення етамзілата. Це слід зробити і при хірургічному вмешательстве.Незначітельние кровотечі можна зупинити і без зупинки лікувального процесу. Для цього необхідно ввести гепарин і постійно контролювати АЧТЧ.

ПОДЕЛИТЬСЯ
Предыдущая статьяВидео собеседование
Следующая статьяАбхазія

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here