Одним з методів лабораторного дослідження стану організму людини, який активно використовується в медицині вже не один десяток років, є біохімічний аналіз крові. Цей метод, званий ще «біохімією», дає можливість отримати повне уявлення про функціональний стан органів та систем людського організму. Використовуючи дані біохімічного дослідження, лікуючий лікар отримує достовірну інформацію не тільки про роботу певного органу пацієнта, але і про те, чи відчуває хворий потреба в певному вітаміні або мікроелементі, а також має можливість виявити порушення в водно-сольовому обміні.

Біохімічні дослідження крові — єдиний з методів лабораторних досліджень без якого не обходиться жодна галузь медицини. Гінекологія, педіатрія, терапія, ендокринологія, хірургія, урологія та інші області широко застосовують біохімічні аналізи для визначення функціональних здібностей внутрішніх органів і систем організму, а так само для виявлення нестачі мікроелементів і вітамінів. Навіть при відсутності явних ознак патології організму людини, при суб’єктивно гарне самопочуття, цей лабораторний аналіз дозволяє виявити порушення в функціонуванні будь-якого органу. Адже зміни в хімічному складі крові є першим сигналом про виникнення неблагополучної ситуації в організмі пацієнта, про необхідність лікарського втручання в цей процес.

Під час біохімічного аналізу досліджуються практично всі імунологічні, біохімічні, гормональні параметри, стан кров’яних клітин. Особливістю біохімії крові є те, що вона дозволяє достовірно виявити зміни показників крові вже при функціональних порушеннях органів, тобто коли ще немає явних симптоматичних проявів, що виникають при порушенні роботи органів і систем.

Показники біохімічного аналізу крові безпосередньо залежать від віку і статі людини. Як правило, їх значення визначаються щодо рамок між максимальною і мінімальною величиною, тобто не мають чітких значень.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here