6 липня президент США Дональд Трамп напередодні зустрічі з президентом РФ Володимиром Путіним відвідав Варшаву, провів переговори з керівництвом Польщі і взяв участь в саміті «Ініціативи трьох морів». Він пообіцяв зміцнити співпрацю з країнами — членами «Ініціативи», а потім виступив перед поляками в центрі Варшави. У своїй промові він наголосив на важливості НАТО, назвав дії Росії в Україні «дестабілізуючими» і розкритикував післявоєнний комуністичний режим. Подробиці на укр новини.

Про американських солдатів в Польщі:

Від імені всіх американців дозвольте мені подякувати польський народ за великодушність, з яким ви прийняли наших солдатів в свою країну. Ці солдати — не просто хоробрі захисники свободи, але ще і символи прихильності Америки вашої безпеки і вашого місця в сильній і демократичній Європі.

Про світових війнах:

У 1920 році в «чудо на Віслі» Польща зупинила радянську армію, яка прагнула завоювати Європу. Потім, 19 років по тому, 1939-го на вас знову напали, цього разу нацистська Німеччина з заходу і Радянський Союз — зі сходу. Це проблема. Це складно.

Про комуністичному режимі:

Протягом чотирьох десятиліть комуністичного правління Польща та інші полонені країни Європи перенесли жорстку кампанію зі знищення вашої волі, віри, законів, історії, ідентичності — самої вашої культури і вашої людяності. Однак ви ніколи не втрачали свою дух. Гнобителі намагалися вас зламати, але Польщу не можна зламати.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here