На пробному уроці вокалу початківці вокалісти часто запитують: «А що означає співати вище або нижче?» Людям без музичної підготовки складно зрозуміти, як керувати голосом і міняти його висоту. Та й що таке «висота голосу»?

Деяким здається, що співати вище — означає співати голосніше. Однак, ці слова не синоніми! Ми можемо співати голосно і високі, і низькі ноти. Чому голос звучить то нижче, то вище, залежить від того, в якому співочому регістрі голосу ви берете ноту.

У цій статті ми поговоримо коротко, які бувають регістри голосу. Якщо вам уже відома дана тема і цікавить практика, то раджу вправи на розвиток співочих регістрів в розділі O VOCALE «Лайфхак для голосу».

Які бувають регістри голосу у людини?
Регістри є у кожного музичного інструменту. Голос — це теж музичний інструмент. Уявіть струни на гітарі. Найтовстіша струна звучить низько, вона натягнута менш пружно. Найтонша струна звучить вище, тому що натягнута сильніше. Так само сильно натягаються і голосові зв’язки у співака на верхніх нотах. Тому звук стає тоншою і вище уроки вокала для начинающих.

Нижня і верхня струни звучать в різних регістрах — верхньому і нижньому. Разом вони складають музичний діапазон гітари — від найвищої ноти до найнижчої.

Те ж відбувається і з голосом. Регістри у вокаліста — це те, який відрізок голосового діапазону він використовує, верхній або нижній.

Наскільки сильно натягнуті голосові зв’язки при співі, настільки вище буде співочий регістр. Про це ми говорили в статті «Як співати високі ноти», раджу почитати.

Можна виділити основні регістри голосу у вокалістів:

великі букви (який багато методики називають «головним» голосом)
середній регістр
нижній регістр ( «грудний» голос)
Коротко про співочих регістрах голосу.
Як зрозуміти, в якому регістрі звучить ваш голос на певних нотах?

По-перше, регістри голосу мають різне забарвлення, по якій їх можна відрізнити.
По-друге, на допомогу прийде резонації звуку і його вібрації.
Наприклад, коли ви переходите в високий регістр голосу, звук змінює забарвлення, стає тоншою. Ви зовсім не помічаєте, що голосові зв’язки натягуються і починають коливатися швидше. Звукова хвиля набирає більш високу частоту. І кістки черепа вібрують від цієї високої звукової хвилі.

Здається, що верхні ноти дзвенять (резонують) в голові. У деяких голос відчувається в маківці, у деяких в потилиці, в лобі або в переніссі.

У нижньому регістрі зв’язки коротшають, стають товщі, а звук щільніше і грубіше. В голосі з’являються низькі частоти. Вібрації звуку відчуваються в горлі і в грудях. Звідси і назва — «грудний».

Рада для початківців. Якщо ваш музичний слух не розвинений, але ви хочете зрозуміти — нижче або вище ви співаєте, орієнтуйтеся на відчуття у власному тілі. Де виникають вібрації при верхніх і нижніх нотах? Намагайтеся оцінити забарвлення звуку: звучить голос тонко, пискляво (верхні ноти) або грубо, щільно (внизу).

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here